Rólunk

A vizsgák közben átélt szorongás mértéke az egyik legjobb bejóslója annak, hogy vajon egy diák végez-e egyetemi tanulmányaival és sikeresen diplomát szerez, vagy sem. A szorongás mértéke továbbá hozzájárul a vizsgán nyújtott teljesítményhez is, így gyakran előfordul, hogy egy diák a remek képességei ellenére sem tudja kihozni magából a maximumot a szorongás miatt.

Az MTA-ELTE Lendület Adaptáció kutatócsoport keretein belül már két éve foglalkozunk vizsgaszorongás csökkentő megoldások fejlesztésével és empirikus tesztelésével. Kísérleteink során mindfulness (jelentudatosság), készségfejlesztés és hipnózison/szuggesztiókon alapuló technikák hatékonyságát vetettük össze. Tudományos eredményeink alapján rövid programjaink sikeresek voltak a vizsgán átélt szorongás csökkentésében. Projektünk abba a fázisba ért, ahol személyre szabott online megoldásokat fejlesztünk, hogy szélesebb körben és hatékonyabban tudjuk a vizsgákon átélt szorongást csökkenteni, ezáltal hozzájárulni a diákok harmonikusabb és sikeresebb egyetemi éveihez.

Résztvevők

Veres-Szekely Anna szekely.anna@ppk.elte.hu MTA-ELTE Lendület Adaptáció Kutatócsoport vezető
Kótyuk Eszter kotyuk.eszter@ppk.elte.hu MTA-ELTE Lendület Adaptáció Kutatócsoport projekt vezető
Csirmaz Luca csirmaz.luca@ppk.elte.hu Készségfejlesztés